Neohodnoceno

Glenmorangie 10y 0,7 l

Desetiletá skotská single malt whisky o obsahu alkoholu 40%. Dodáváno v dárkové krabici. Whisky je vhodná jako dárek.

Můžeme doručit do:
26.10.2021
Skladem (2 ks)
Kód: 01023
1 094 Kč
Kategorie: Whisky
Hmotnost: 1.46 kg
Dárkové balení: ano
Doba zrání: 10 let
Chuťový profil: ovocná, komplexní
Objem: 700 ml
Oblast: Highlands
Obsah alkoholu: 40%
Země původu: Skotsko

Whisky z palírny Glenmorangie jsou nejen ve Skotsku považovány za jedny z nejlepších. Palírna sídlí v oblasti skotské vysočiny a její historie se začala psát již koncem 19. století. Glenmorrangie 10 je nádhernou vstupenkou do whisky světa této palírny. Jde o spletitou chuť, ve které převládá ovocnost citrusů, meruněk, jabloní a hrušek doprovázené tóny skořice, banánů, medu a velmi, velmi jemným kouřem. Již po prvním doušku máte nutkání degustovat dále a hledat zákoutí tohoto skvostu. Whisky zrála po celou dobu v sudech po burbonu, kteréžto dle zásad palírny mohou být naplněny pouze 2x.

Palírna Glenmorangie byla založena v roce 1843. V překladu jméno Glenmorangie zní údolí klidu. Kotlíky jsou na poměry jiných skotských palíren velmi vysoké okolo 8 metrů. Takto dlouhý krk dává whisky Glenmorangie nezaměnitelně čistý charakter. Jejich whisky jsou známe dozráváním v sudech po sladkých vínech jako Oloroso sherry, Madeira, Sauternes nebo Portské.

CHUŤOVÝ PROFIL

  • Aroma: ovocné, náznak kouře
  • Chuť: vyvážená s tony ovoce a vanilky
  • Finish: čistý s tóny citrusů a kouře

NÁZOR EXPERTA

Pokud vám nakouřené whisky nelahodí a rádi objevujete výjimečné whisky, tak s Glenmorangie nešlápnete vedle. Její středně dlouhý závěr s komplexní chutí svádí k dalšímu a dalšímu napití.