Bees Knees - mimořádný medový požitek

Bees Knees

Bees Knees patří do rodiny sour koktejlů spojující alkoholickou bázi, v tomto případě gin, typickou kyselost citronové a pomerančové šťávy se sladkostí medu. Jedná se o koktejl pocházející již z dob prohibice. Jeho název Bees Knees (v češtině volně přeloženo jako "kolena včel")  je frází, jež se v tehejší době používala pro něco mimořádného až výjimečného. Zásluhy za vznik koktejlu jsou připisovány barmanu Franku Meierovi původem z Rakouska, který pracoval v době vytvoření drinku ve slavné pařížském hotelu Ritz.


Budete potřebovat

Tip: medový sirup si můžete jednoduše vytvořit i z domácího medu. přidejte 100 ml medu a doplňte stejným množstvím vody. Poté položte na zdroj tepla a velmi pomalu jej zahřívejte tak, aby se teplota držela do 60°C. Po úplném rozpuštění stačí nalít do sterilizovaných lahví a uschovat v chladničce až jeden měsíc.

#produkt#https://www.plnasklenice.cz/bees-knees-set-ingredienci/


Vybavení


Jak si namíchat

  1. Do shakeru odměřte 60 ml ginu Plymouth, 20 ml citronové šťávy, 15 ml medového sirupu, 10 ml pomerančové šťávy
  2. Poté doplňte led tak, aby vystupoval nad hladinu.
  3. Uzavřete shaker a šejkujte po dobu cca 10-15 vteřin.
  4. Poté otevřete víčko třídílného shakeru, případně vložte strainer do dvoudílného shakeru a přeceďte doublestrain, tedy i za pomocí jemného sítka do připravené skleničky.
  5. Pomocí škrabky uloupněte kousek pomernačové kůry, jejíž silice zmáčknutím vstříkněte na drink. Kůru poté vhoďte volně do drinku nebo umístěte na okraj.
Vytisknout
Jaroslav KolářObchodní manažer plnásklenice.cz, milovník nových chutí a trendů. Nadšený degustátor a inovátor zavedených pořádků, s více než 10 letou praxí v oblasti nápojů a gastronomie.