Suchej únor - neznamená nudnej únor

Představte si to: Česká republika, země známá svou láskou k pivu a Becherovce, se náhle začíná zabývat myšlenkou, že by měsíc únor mohl být měsícem bez kapky alkoholu. Zní to jako něco z alternativního vesmíru, že? Ale není to vtip, je to realita a ta realita se jmenuje "Suchej únor".

Příběh začíná v roce 2013, kdy se skupina statečných duší z Ligy otevřených mužů rozhodla, že chtějí udělat něco pro své zdraví a zdraví svých přátel. Možná to bylo po dlouhé noci, kdy jeden z nich sledoval svůj reflex v kaluži pivní pěny, nebo možná, když si jeden uvědomil, že jeho jaterní testy vypadají jako šifra pro jaderný kód. Ať už to bylo cokoli, rozhodli se, že únor bude měsícem, kdy alkohol bude tabu.

A tak vznikl "Suchej únor". Nejprve to byla jen malá skupinka lidí, co se rozhodla vzdát alkoholu na 28 dní (nebo 29 v přestupném roce, protože proč si to neudělat ještě těžší, že?). Ale jako všechny dobré nápady, i tento se rychle rozšířil. Najednou to nebyli jen otevření muži, ale celá Česká republika, která se do toho pustila. Stal se to z toho fenoménem, který překročil všechny sociální vrstvy a věkové kategorie.

Co bylo na začátku jen výzvou, se proměnilo v hnutí. Cílem "Suchého února" není jen dát si pauzu od alkoholu, ale také promýšlet svůj vztah k němu a objevovat alternativy, které by mohly nahradit ty večery strávené s pivem nebo vínem v ruce. A nejen to, je to také o tom objevit, že kvalitní čas s přáteli nemusí být nezbytně spojen s alkoholem.

Zajímavé na "Suchém únoru" je, že není jen o abstinenčním měsíci, ale také o podpoře zdravého životního stylu obecně. Účastníci se často zapojují do různých aktivit, jako je sportování, čtení knih nebo zkoušení nových receptů na nealkoholické koktejly. A to je přesně to, co nás baví. Koktejly jsou skvělé, ale kdo řekl, že musí být vždy alkoholické?

Takže ať už jste v "Suchém únoru" nováček nebo veterán, je to skvělá příležitost zjistit, že život bez alkoholu může být stejně zábavný, pokud ne dokonce zábavnější. A kdo ví, možná zjistíte, že vaše oblíbené pivo nebo sklenice vína vám až tak moc nechybí.

Abychom ti ukázali, jak moc nás baví tvořit a experimentovat, máme pro tebe speciální nabídku která platí po celý únor - slevu 10 % na všechny naše nealkoholické destiláty a také nealkoholické sety ingrediencí.

Nealkoho koktejly_1

Nealko destiláty_1