Virgin Mai Tai

Virgin Mai Tai cocktail

Mai Tai je drinkem jež v koktejlovém světě platí co do objemu alkoholu za velmi silný koktejl. V jeho nealkoholické variantě však svou překvapující sílou nedává svému alko vzoru nic dlužen. Je to dáno zejména použitím českého destilátu Vassa Zero R, který je destilován spolu s chilli a dodává tak spolu s typickým rumovým aroma koktejlu štiplavost a tělo. Sladkou kořenitost typickou pro tiki drinky dodá mandlový sirup a ovocnost kombinace limetkové a ananasové šťávy. Pokud tedy jste příznivci štiplavosti chilli a potřebujete zůstat s čistou hlavou, tak nealko Mai Tai je přesně pro vás.


Budete potřebovat

#produkt#https://www.plnasklenice.cz/virgin-mai-tai-set-ingredienci/


Vybavení


Jak si namíchat

  1. Do shakeru odměřte 80 ml Vasa zero R, 40 ml ananasového džusu, 20 ml limetové šťávy a 20 ml mandlového sirupu.
  2. Shaker poté doplňte ledem tak, aby led vystupoval těsně nad hladinu.
  3. Důkladně vyšejkujte po dobu alespoň 10 vteřin.
  4. Sklenici old fashioned naplňte až po okraj ledem.
  5. Do připravené sklenice koktejl přeceďte.
  6. Ukrojte plátek pomeranče a vložte jej do sklenice.

Poznámky z degustace

Koktejl, který vám dá na alkohol zapomenout. Tak se dá virgin varianta tohoto nejslavnějšího tiki koktejlu s čistým svědomím nazvat. Když ochutnáte samotný destilát českých Vassa zero, tak by vás asi nenapadlo, že v koktejlu bude tak dobře fungovat. Ostrost chilli, která určitě není přehnaná ale naopak osvěžující, příjemně spojuje se sladkostí ananasu a mandlového sirupu. Ona samotná kombinace ananasu a chilli je prověřená chuť, která se v tropických destinacích na grilu připravuje již léta. Podávejte v old fashioned sklenicích o objemu 350-400 ml. My zvolili pro koktejly stvořené Basic Bar Selection 356 ml, 6 ks německých skláren Zwiesel Glass.

Vytisknout
Jaroslav KolářObchodní manažer plnásklenice.cz, milovník nových chutí a trendů. Nadšený degustátor a inovátor zavedených pořádků, s více než 10 letou praxí v oblasti nápojů a gastronomie.