Ardbeg 10y 46% 0,7 l

Legendární desetiletá whisky z ostrova Islay ve skotsku. Baleno v barevné krabici a vhodná jako dárek.

Dostupnost Skladem (5 ks)
Můžeme doručit do:
3.10.2023
Možnosti doručení
Kód: 01032
1 373 Kč / ks
Ardbeg 10y 46% 0,7 l

Lihovar Ardbeg, založený v roce 1815, je uctíván znalci po celém světě jako nejrašelinnější, nejkouřovější a nejkomplexnější ze všech sladových whisky z ostrova Islay, přičemž je proslulý svou lahodnou sladkostí, fenoménem známým jako „rašelinový paradox“.

Ardbeg, dnes považovaný za „Ultimate Islay Malt“, je výrazná whisky s působivou historií. Během 80. a 90. let trpěl Ardbeg nejistou budoucností a v roce 1997 byl koupen společností The Glenmorangie Company. Od té doby se palírna zvedla jako fénix a dnes je Ardbeg dobře zavedený jako specializovaný, kultovní sladová whisky s vášnivými následovníky.

V roce 2000 bylo dědictví lihovaru zachráněno vytvořením „Ambasády“ z tisíců stoupenců whisky Ardbeg, kteří se snažili zajistit, aby se „dveře palírny již nikdy nezavřely“. Ambasáda Ardbeg má nyní přes 100 000 členů ve 140 zemích světa.

Skutečná „hvězda“ mezi whisky, Ardbeg single malt získala řadu ocenění. Tři roky po sobě byla odborníkem Jimem Murrayem prohlášena za „skotskou whisky roku“ a byla také zvolena „nejlepší single malt na světě“ a „nejlepší Islay single malt“ na World Whisky Awards v letech 2013 a 2014.

Kdo jednou propadne kouzlu nakouřených whisky a ochutná desetiletý Ardbeg, tak vždy už pouze srovnává s touto legendární whisky. Téměř všechny whisky z Islay mají v chuti silně nakouřený slad ale žádná není jako Ardbeg.

CHUŤOVÝ PROFIL

  • Aroma: vyvážené s tóny karamelu, čokolády s nádechem rašelinového kouře
  • Chuť: sladká později s nástupem intenzivní rašeliny, tabákového kouře a kávy
  • Finish: dlouhý, kouřový se sladkým nádechem sladu

POUŽITÍ V KOKTEJLECH

Penicilin

Mr Howell

Smoky Hazelnut Boubon Sour

Doplňkové parametry

Kategorie: Dárkové whisky
Hmotnost: 1.39 kg
Dárkové balení: ano
Doba zrání: 10 let
Chuťový profil: nakouřená
Objem: 700 ml
Oblast: Islay
Obsah alkoholu: 46 %
Země původu: Skotsko

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: