Neohodnoceno

Dolin Dry Vermouth de Chambéry 17,5% 0,75 l

Suchý francouzský vermut o obsahu alkoholu 17,5 %. Vhodný k přípravě koktejlů jako Martini Dry Cocktal, Dirty Martini nebo Strawberry Gin Fizz

Můžeme doručit do:
4.10.2022
Skladem (5 ks)
Kód: 19005
365 Kč –14 % 314 Kč / ks
Kategorie: Vermuty
Hmotnost: 1.21 kg
Objem: 750 ml
Obsah alkoholu: 17,5 %
Typ: suchý
Země původu: Francie
Dolin Dry Vermouth de Chambéry
Akce
365 Kč –14 %

V roce 1821 se Joseph Chavasse bratranec známějšího výrobce vermutů z Turína rozhodl, že vytvoří dokonalý a autentický produkt, který svého konkurenta překoná co do chuti, tak kvality použitých surovin. Vznikl tak Vermouth de Chambéry jež se o 20 let později přejmenoval dle manžela Josephovy dcery Marie.

Největšího úspěchu značka dosáhla během Belle Époque neboli Krásné doby mezi lety 1890 a 1914. Během první světové války však nastal útlum produkce, který vyústil až v prodej rodinné společnosti Sevez. Sevezovi, zkušení obchodníci dokázali značku Dolin nejen udržet a zmodernizovat, ale také postupně rozšířit portfolio. Postupně k vermutu přibyly likéry a sirupy a dnes je Dolin jedním z posledních nezávislých producentů vermutu a úplně posledním vyrábějícím Vermouth de Chambéry. 

Ve 30. letech 20. století jako jediný vermut ve Francii získal chráněné označení původu. To znamená, že produkce probíhá přímo v Chambéry, macerovány jsou přímo rostliny, nikoli předpřipravené výluhy a k doslazení je používán cukr, nikoli jiná sladidla.

CHUŤOVÝ PROFIL

  • Chuť: suchá, lehká a květinová

POUŽITÍ V KOKTEJLECH

Jedinečný květinově aromatický vermut, s kterým si vychutnáte koktejly jako Dirty Martini nebo Strawberry Gin Fizz. Martini Dry Cocktal si připravte nejlépe v poměru 1:1 vůči ginu.