Neohodnoceno

Drumshanbo Gunpowder Irish Gin 0,7 l

Irský rukodělný gin s přídavkem zeleného čaje Gunpowder o obsahu alkoholu 43%.

Můžeme doručit do:
26.10.2021
Skladem (2 ks)
Kód: 04013
944 Kč
Kategorie: Giny
Hmotnost: 1.4 kg
Dárkové balení: ne
Objem: 700 ml
Obsah alkoholu: 43%
Typ: bylinný, suchý
Země původu: Irsko

Již při prvním doušku vás zaujme jedinečná chuť a síla, kterou tomuto irskému rukodělnému ginu dává světoznámý zelený čaj známý jako Gunpowder tea. Společně s kůrou limet a grapefruitu předávají nezaměnitelný orientální charakter infuzí par při destilaci. Kromě jalovce (základní ingredience každého ginu) a již zmíněného čaje a citrusů jsou přidávány do destilačního kotle další přísady odborně botanicals jako Andělika lékařská, kořen Kosatce bledého, kmín, koriandr, kardamom, anýz a tamní luční kvítí. 

Drumshanbo je malá obec na západním pobřeží Irska a domov zde má i The Shed Distillery. Gunpowder gin se zde pod dohledem master distillera a majitele palírny pana PJ Rigneye vyrábí metodou velmi pomalé destilace v klasických měděných destilačních kotlích a za použití kombinované infuze destilátu. Základní část se maceruje v obilném destilátu, který po znovu zahřátí uvolňuje páry procházející přes závěsná síta takzvané RACK, na nichž jsou rozmístěny charakter udělující botanicals, jako již zmíněný čaj Gunpowder.

CHUŤOVÝ PROFIL

  • Chuť: čaj, s náznaky koření a kouře
  • Finish: hřejivý, suchý s nahořklými tóny grapefruitu

NÁZOR EXPERTA

Spojení novátorství chuti s tradicí destilace v měděném kotli dělá z tohoto Irského ginu opravdovou lahůdku. Perfektně vyvážený gin vhodný zejména pro milovníky silného zeleného čaje a výraznějších ginových chutí.