San Cosme Mezcal Joven 40% 0,7 l

Rukodělný mezcal ze 100% agáve Espadín. Vhodný do koktejlů jako Paloma, Oaxaca Old Fashioned nebo Last of the Oaxacans.

Dostupnost Skladem (3 ks)
Můžeme doručit do:
30.5.2024
Možnosti doručení
Kód: 05015
1 123 Kč / ks
San Cosme Mezcal Joven 40% 0,7 l

Mezcal je agávový destilát, který lze vyrobit z 20 různých druhů agáve a od roku 1994 má zeměpisné označení původu a lze jej vyrábět pouze v 9 mexických státech. V mezcalu San Cosme je zastoupena pouze odrůda Angustifolia známá také jako agáve espadín, který dodává výjimečnou chuť. Historie San Cosme sahá do roku 2010 kdy se tři kamarádi z dětství rozhodli vyrobit mladý řemeslný mezcal, který se vymyká obvyklým klišé spojeným s Mexikem. Vytvořili tedy Mezcal, který sloužil jako okno do moderního Mexika a nabídl světu to nejlepší z této nádherné země země.

Mezcal San Cosme obklopuje mystika, magie a historie. Historicky byl tento destilát spojován s různými lékařskými účely. Jeho název je odvozen od svatého Kosmy, patrona lékařů, který se při různých příležitostech vzepřel smrti a uzdravil mnoho nemocných lidí. Bylo a je mu připisováno mnoho zázraků, protože se objevoval v rekonvalescentních snech a léčil všechny ty, kteří ho prosili o pomoc.

CHUŤOVÝ PROFIL

  • Aroma: elegantní květinová vůně s tóny skořice a hřebíčku.
  • Chuť: květinové tóny s vařeným agáve a patrným dotekem kouře na patře.

POUŽITÍ V KOKTEJLECH

San Cosme můžete vychutnávat i čistý, nicméně  se hodí pro přípravu koktejlů jako Mezcal Paloma, Oaxaca Old Fashioned nebo Last of the Oaxacans.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Tequily
Hmotnost: 1.18 kg
Doba zrání: nezrající
Objem: 700 ml
Obsah alkoholu: 40 %
Podíl agáve: 100 %
Typ: mezcal

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: