Last Word, to nejlepší vždy na závěr

Last Word

Last Word koktejl byl velice oblíbený ve dvacátých letech minulého století v Detroitu. Svou slávu si získal díky bylinnému likéru Chartreuse, který vyrábí mniši v klášteře Grande Chartreuse ve Francii. Likér je chuťově velice specifický díky svému výběru bylin. Likér Luxardo tomuto koktejlu zase dodává jak ovocnou, tak lehce říznou chuť. A na závěr vás pohladí chuť ginu. S výběrem ginu ovšem opatrně. Dokáže naprosto změnit podstatu Last Word koktejlu.


Budete potřebovat

Tip: Záměnou různých značek ginů, ovlivníte celkový chrakter koktejlu. Opatrně však s dochucovanými giny.

#produkt#https://www.plnasklenice.cz/last-word-set-ingredienci/


Vybavení


Jak si namíchat

  1. Přidejte všechny ingredience do shakeru.
  2. Shaker naplňte ledem do ¾.
  3. Protřepejte po dobu alespoň 15 vteřin.
  4. Přeceďte koktejl do vychlazené sklenice.
  5. Ozdobte citronovou kůrou, ze které vymáčkneme její silice.

Poznámky z degustace

Last Word je velice oblíbeným koktejlem našeho manažera, a tak se dostal velké pozornosti při našich degustacích. Zkoušeli jsme různé poměry a giny pro dosáhnutí ideální chuti. Tou nejlepší kombinací byla rozhodně varianta s ginem Tanqueray, který do tohoto drinku dodává potřebnou říznost i ovocnost. Když jsme zvolili neutrálnější gin jako Plymouth nebo Gold Cock, tak jejich chuť v doprovodu výrazných likérů maraschino a chartreuse zanikala. Nebojte se trochu experimentovat a vyzkoušet několik verzí, ať váš jazýček tančí blahem.

Vytisknout recept
Jan KoplíkBarman oblíbeného přerovského baru Irish pub, náruživý gastroturista a věčný student barové historie s ustavičným úsměvem na tváři.