Old Cuban - Mojito a French 75 v jednom drinku

Old Cuban drink

Koktejl pochází z New Yorku z dnes již nexistujícího baru Pegu Club, kde jej vytvořila v roce 2004 slavná barmanka a propágátorka krátkých řemeslných koktejlů Audrey Saunders. V chuti tohoto koktejlu okamžitě ucítíte inspiraci dvěma slavnými koktejly. Rum a máta evokují osvěžující mojito, závěr koktejlu však patří příjemnému šumění kvalitního šampaňského, které je zase součástí klasického koktejlu French 75.


Budete potřebovat

#produkt#https://www.plnasklenice.cz/old-cuban-set-ingredienci/


Vybavení


Jak si namíchat Old Cuban

  1. Do shakeru přidejte, 6 lístků máty, 45 ml tmavého rumu Eldorado, 20 ml limetkové šťávy, 15 ml sirupu a 3 střiky angostura bitters.
  2. Shaker doplňte ledem tak, aby vystupoval těsně nad hladinu.
  3. Důkladně vyšejkujte po dobu alespoň 15 vteřin.
  4. Přeceďte double strain, tedy i s pomocí jemného barmanského sítka do koktejlové sklenice.
  5. Přidejte 30 ml šampaňského.
  6. Ozdobte lístkem čerstvé máty.

Poznámky z degustace

Old Cuban byl drink, který nás oslovil až napodruhé. Testovali jsme kombinaci jamajského rumu Appleton Signature, 2 střiků Angostury a cca 8 lístků máty. Máta v celém drinku byla hodně výrazná na úkor všech ostatních ingredincí. Výsledný drink byl jednoduše planý. Počet lístků jsme zredukovali na 6, zvýšili jsme počet střiků Angostury, ta v koktejlu funguje jako takový pepř se solí, ale zejména jsme přidali 5letý demerara rum El Dorado. Ten na rozdíl od Appletonu obsahuje méně aromatických esterů, ale má znatelně plnější tělo. Celý drink pak působí komplexně s jasnými tóny máty ale také rumu a zejména jemným šuměním šampaňského.

Koktejl vždy ceďte takzvaně double strain, tedy jak za použití straineru nebo integrovaného sítka v cobbler shakeru, tak s pomocí jemného barmanského sítka. Vyhnete se tak nevzhledným kouskům rozdrcené máty a šupinkám ledu v drinku.

Připravte si jej do koktejlové skleničky o objemu alespoň 180 ml. My zvolili české skleničky Crystalex Pralines 180 ml.

Vytisknout
Jaroslav KolářObchodní manažer plnásklenice.cz, milovník nových chutí a trendů. Nadšený degustátor a inovátor zavedených pořádků, s více než 10 letou praxí v oblasti nápojů a gastronomie.