Love Potion – Valentýnský elixír lásky

Love Potion

Připravte své drahé polovičce elixír lásky. Koktejl Love Potion je stvořen tak, aby uhranul vaše smysly a navodil tu správnou atmosféru. Perfektně se hodí jako valentýnský koktejl nebo jako neformální drink při posezení s přáteli. Jeho příprava je nanejvýš jednoduchá. Přidejte všechny ingredience do shakeru a pomocí ladných pohybů rukou a boků koktejl protřepete před zraky své drahé polovičky. Zaručujeme, že z vás současná nebo budoucí vysněná láska již nespustí oči.


Budete potřebovat

#produkt#https://www.plnasklenice.cz/love-potion-set-ingredienci/


Vybavení


Jak si namíchat

  1. Vytvořte si krustu na skleničce. Postačí jahodou nebo kouskem limetky přejet po hraně sklenice tak, aby byla vlhká a namočte její okraj do cukru vysypaném na malém talíři.
  2. Do shakeru odměřte 50 ml vodky, 20 ml broskvového likéru, 90 ml grapefruitové šťávy a 15 ml grenadiny.
  3. Přidejte led cca do poloviny shakeru a pevně uzavřete. 
  4. Protřepejte po dobu alespoň 15 vteřin.
  5. Přeceďte drink do sklenice.
  6. Koktejl ozdobte vykrojenou jahodou na napichovátku.

TIP: Vykrojte v horní části jahody trojúhelníkový žlábek a vzniknou vám krásná jahodová srdíčka.

TIP: Pro efektní červený nádech krusty promíchejte cukr s pár kapkami grenadiny.


Poznámky z degustace

Koktejl, který spojuje vše, co od romantického drinku očekáváte. V krátkosti vám popíšeme, jaké pocity jsme při testování prožívali a zhodnotíme pro a proti.

Uhrančivý na pohled – jakmile koktejl vaše láska spatří, tak bezpochyby roztaje. Máme vyzkoušeno a koktejl je skutečně zárukou krásného večera. Důležitý pro výsledný efekt je, zvolit to správné sklo. My jsme vsadili na novinku českých skláren Crystalex s jejich skleničkami Diamond Heart 210 ml.

Všeobjímající chuť – v koktejlu jsou jasně patrné tóny všech použitých ingrediencí. V chutí dominují lehce hořké tóny růžového grapefruitu, avšak zakulacené sladkou chutí grenadiny. Ač se na první pohled nemusí zdát, tak broskvová a grapefruitová chuť se perfektně doplňují. Grep dává tělo a broskev zase duši svým aroma. Výraznou vůni broskví dodá spolehlivě likér holandského výrobce Bols.

Vychutnáte si jej všemi smysly – vytvořit koktejl, který zaměstná všechny smysly není samosebou, ale tento drink to skutečně dokáže. Dokonalá vůně, chuť i vzhled jsou dány perfektním vyladěním chutí a stylovými dekoracemi. Zde však ani sluch nepřijde zkrátka. Pokud přivedete koktejl k dokonalosti a vytvoříte na okraji skleniček cukrovou krustu, tak budete odměnění příjemným křupnutím.

Negativa popravdě jsme u tohoto drinku na nic zásadního nenarazili. Chuť není příliš sladká, kyselá ani hořká. Všechny ingredience jsou vyvážené v harmonickou chuť. Pozor si snad dejte pouze na výběr kvalitní vodky. Zvolili jsme pro tento koktejl neutrální a velmi čistou švédskou vodku Absolut. S levnými vodkami nevalného buketu může romantický večer brzy skončit. Doporučujeme také použít kvalitní grapefruitový džus, jelikož varianty s nízkým podílem ovocné složky ze supermarketu, jsou často doslazovány glukozovými sirupy a rozhodně se nedá říct, že by byly levnější. Proto doporučujeme přímo lisované šťávy ty jsou získávány z perfektně zralých plodů a nezaskočí vás přílišná kyselost, kterou by mohly způsobit čerstvé právě zakoupené plody ovoce.

 

Další láskyplné koktejly: Pornstar Martini | Cosmopolitan | Paloma | New York Sour | Mary Pickford 

Vytisknout
Jaroslav KolářObchodní manažer plnásklenice.cz, milovník nových chutí a trendů. Nadšený degustátor a inovátor zavedených pořádků, s více než 10 letou praxí v oblasti nápojů a gastronomie.