Omlouváme se za dočasný vzhled webu, na kterém probíhají grafické úpravy. Tyto úpravy nemají žádný vliv na vaše objednávky.

Mary Pickford, koktejl střižený dámám namíru

Mary Pickford

Mary Pickford byla kanadsko-americká filmová herečka ve 20. letech minulého století, kdy v Hollywoodu vládl ještě němý film a nad americkým obyvatelstvem bděla policie, střežící dodržování nastolené prohibice. Mary Pickford, jež podnikla dovolenou na Kubu spolu s Charlie Chaplinem a Douglasem Fairbanksem, zavítala do baru v hotelu Nacional de Cuba a nechala si místními barmany Eddiem Woelkem a Fredem Kaufmannem namíchat koktejl ušitý pouze pro ni na míru. Eddie a Fred sáhli po místních surovinách a namíchali koktejl obsahující rum, čerstvě vylisovanou šťávu z ananasů, kapku likéru maraschino a kapku grenadiny na barvu. Koktejl si získal oblibu i dalších hostů baru a jeho jméno pak již bylo nasnadě.


Budete potřebovat


Vybavení


Jak si namíchat

  1. Šejkr naplníme do ¾ ledem a nadávkujeme všechny suroviny.
  2. Důkladně vyšejkrujeme, aby se vytvořila krémová pěna cca 15 vteřin.
  3. Drink pomocí jemného sítka přecedíme do skleničky.
  4. Koktejl se běžně doplňuje o 2-3 nakládané koktejlové třesně maraschino nabodnuté na napichovátku.

 Tipy na další recepty: Cosmopolitan | Cuba Libre | Caipirinha | Bloody Mary | Moscow Mule | Mojito | Sex on the Beach

Vytisknout
Jaroslav KolářObchodní manažer plnásklenice.cz, milovník nových chutí a trendů. Nadšený degustátor a inovátor zavedených pořádků, s více než 10 letou praxí v oblasti nápojů a gastronomie.