Bourbon Renewal – moderní klasika do podzimních dnů

Bourbon Reewal

Koktejl Bourbon Renewal vytvořil barman, spisovatel a polularizátor barového odvětví Jeffrey Morgenthaler v roce 2001 a jeho název odvodil od kapely, ve které toho času působil jeho obchodní partner. Jedná se o poměrně mladý koktejl, nejlépe se hodící do podzimního období, které je jako stvořené pro whisky koktejly. Má nádhernou rudou barvu, jež krásně doladí nejbarevnějšího období roku. V jeho chuti dominuje sladká dřevitost bourbonu snoubící se s ovocností rybízového likéru.


Ingredience

#produkt#https://www.plnasklenice.cz/bourbon-renewal-set-ingredienci/


Vybavení


Jak si namíchat

  1. Všechny ingredience odměřte do shakeru.
  2. Přidejte led do 3/4 a uzavřete.
  3. Protřepejte po dobu 10-15 vteřin.
  4. Do old fashioned sklenice vložte kostky ledu nebo velkou ledovou kostku.
  5. Přeceďte koktejl do sklenice přes jemné barmanské sítko.
  6. Koktejl ozdobte kolečkem citronu.

Poznámky z degustace

Tento koktejl nás jednoduše dostal. Ne vše, co vyzkoušíme si zaslouží zařazení na náš blog, ale u Renewal jsme neváhali po prvním doušku. Kdo má rád bourbon a speciálně Whisky Sour, tak s tímto koktejlem nemůže udělat chybu. Dřevitá sladkost bourbonu se zde perfektně doplňuje s marmeládovou ovocností rybízového likéru. Velmi často se nám stává, že doporučené množství cukru v koktejlech je z našeho subjektivního pohledu nadhodnocené. U Renewal však vše hraje tak jak má. V našem případě jsme zvolili bourbon Evan Williams který není tak sladký jako jeho nejznámější konkurent. Creme de Cassis jsme volili od holanďanů z Bols a doporučené množství sirupu 1,5 ml je tedy, tak akorát.

Vytisknout
Jaroslav KolářObchodní manažer plnásklenice.cz, milovník nových chutí a trendů. Nadšený degustátor a inovátor zavedených pořádků, s více než 10 letou praxí v oblasti nápojů a gastronomie.