Godfather – vychutnej si whisky jako Don Corleone

Godfather

Jednoduchý koktejl opředený tajemstvím. Neví se kdo jej vlastně vynalezl, ale všeobecně se věří, že své jméno získal v 70. letech minulého století po slavném oscarovém snímku Kmotr, ve kterém hlavní postavu italského mafiánského bose Dona Vita Corleone ztvárnil Marlon Brando. Dokonce některé prameny tvrdí, že si drink oblíbil samotný Marlon Brando v průběhu natáčení legendárního filmu. Ostatně složení odkazuje na italskou stopu v historii toho koktejlu italským mandlovým likérem Amaretto, který se skvěle doplňuje se zemitou chutí whisky.


Budete potřebovat

#produkt#https://www.plnasklenice.cz/godfather-set-ingredienci/


Vybavení


Jak si namíchat

  1. Přímo do sklenice přidejte čirý led.
  2. Nadávkujte whisky a Amaretto.
  3. Zamíchejte barmanskou lžičkou cca 10 vteřin.
  4. Z citrónu odkrojte škrabkou plátek citronové nebo pomerančové kůry.
  5. Na drink z kůry vystříkněte silice a ozdobte drink vložením do koktejlu.

TIP: Namíchat si můžete další drinky  ze stejné koktejlové rodiny: Godmother (vodka a Amaretto) a Godchild (brandy a Amaretto).


Poznámky z degustace

Koktejl Godfather jsme nejdřív zkoušeli míchat, jak je předepsáno pro tento drink, z blended skotské whisky Monkey Shoulder. Nicméně se nám v tomto koktejlu blended whisky zdála příliš jemná a tím pádem v koktejlu přespříliš vynikalo Amaretto. U žitné whisky zase naopak v koktejlu příliš vyčnívala štiplavost a zemitost whisky. Nejvíce nám nakonec v koktejlu seděl bourbon, který svojí nasládlou zemitou chutí velmi dobře doplňoval sladké mandlové tóny Amaretta. Kombinace bourbonu a Amaretta se nám jevila jako nejvíce chuťově vyvážená. Použili jsme typický americký kentucky bourbon Evan Williams

Předmětem našeho experimentování byl i poměr likéru vůči bourbonu. Jakožto fanoušci whisky se nám poměr ingrediencí 1 : 1, který předepisuje řada receptů, zdál nadmíru sladký a bourbon v něm hrál až druhořadé housle. Postupně jsme tedy poměr Amaretta snižovali až jsme se dostali na optimální dávku 15 ml likéru na 60 ml bourbonu. Při této konstelaci vás v Godfatheru potěší lahodná chuť bourbonu, kterou Amaretto doplní o nasládlé mandlovo-vanilkové tóny.

Skleničku jsme použili whiskovku RCR Melodia 310 ml, která je dostatečně pevná a svým klasickým retro provedením se dokonale hodí na koktejl, který si svoji popularitu získal v 70. letech minulého století.

Vytisknout recept
Honza BalekMilovník nápojů a zakladatel projektu Skleněný shop cz s bohatými zkušenostmi z oblasti nápojového skla a online prodeje.