Neohodnoceno

Rooster Rojo Aňejo 38% 0,7 l

Añejo Tequila ze 100% modré agáve o obsahu 38 % alkoholu, zrající minimálně 1 rok ve francouzském dubovém sudu. Vhodná do koktejlů Oaxaca Old Fashioned, Tequila Sour nebo Margarita Cadillac.

Můžeme doručit do:
4.10.2022
Skladem (2 ks)
Kód: 05014
834 Kč / ks
Kategorie: Tequily
Hmotnost: 1.23 kg
Doba zrání: 1 rok
Podíl agáve: 100 %
Typ: añejo
Země původu: Mexiko

Tato añejo Tequila byla vyrobena z modré agáve v destilerii Fabrica de Tequilas, metodou vaření agáve s párou v autoklávech po dobu 10 hodin. Před fermentací se do šťávy z agáve přidávají pouze speciální kvasnice a poté se Rooster Rojo destiluje ve dvou nádobách v nerezových kotlích. Výsledný destilát se naředí na požadovaných 38 % přidáním vody filtrované přes mexické stříbro. Nakonec se uloží do francouzských sudů po dobu minimálně jednoho roku. Při přičichnutí ucítíte hutné tóny dubu, čokolády, tabáku a kávy. V chuti rozpoznáte karamel, dub, vanilku i pražené agáve. Zakončení je pak dlouhotrvající, měkké s dubovým závěrem.

POUŽITÍ

Tequila je ideální pro samotné popíjení v doprovodu hořké čokolády nebo s kvalitním doutníkem. Jako součást koktejlů se hodí do drinků jako Oaxaca Old Fashioned, Tequila Sour nebo Margarita Cadillac.