Bloody Mary, nutriční bomba na kocovinu

Recept na Bloody mary

Znají ji všichni, budí kontroverze a její chuť buďto nesnášíte nebo milujete. Ano řeč je o krvavé Mary. Pikantním koktejlu z vodky, rajčatové šťávy a koření. Pokud patříte mezi druhou skupinu, tak pro vás máme dobrou zprávu, níže najdete vše, co je pro domácí přípravu Bloody Mary potřeba.


Budete potřebovat

#produkt#https://www.plnasklenice.cz/bloody-mary-set-ingredienci/


Vybavení


Jak si namíchat

  1. Do šejkru vložíme do ¾ led a  nadávkujeme všechny suroviny
  2. Důkladně vyšejkrujeme.
  3. Celý obsah by se měl pomocí straineru nebo trojdílného shakeru s cedníkem přelít, na takzvaný čistý led. V domácích podmínkách však stačí celý obsah přelít do vysoké sklenice na Long drink a případný chybějící led doplnit.
  4. Ozdobě se meze nekladou. Základní je řapíkatý celer, který můžete ukusovat. Můžete přidat olivy, křupavou slaninku, sušené maso, osminku citronu nebo sušená rajčata.

Tip: Někteří barmani dotáhli tento „pokocovinový“ drink k dokonalosti, přidáním malého Cheese burgeru jako ozdobu a udělali z něj tak plnohodnotné jídlo.


Troška barmanského dějepisu

Tuto recepturu vytvořil Fernand „Pete“ Petiot v Paříži okolo roku 1924. Verze Bloody Mary po světě má několik verzí, používají se různé směsi zeleninových šťáv, extra pálivé papričky Carolina Ripper. Některé receptury se dokonce dočepovávají irským stoutem Guinness.

Jméno drinku je však menší záhadou. Oficiálně má být pojmenovaný po Britské královně Queen Mary I., která je známá svou přezdívkou Bloody Mary. Mohlo se však jednat i o jednu dívku, kterou „Pete“ potkal u sebe v baru. Někteří se domnívají, že jméno je inspirováno Hollywoodskou hvězdou Mary Pickford.

 

Tipy na další recepty: Cosmopolitan | Mojito | Caipirinha | Bloody Mary | Moscow Mule | Piňa Colada | Sex on the Beach

  

Vytisknout recept Stáhnout recept
Jan KoplíkBarman oblíbeného přerovského baru Irish pub, náruživý gastroturista a věčný student barové historie s ustavičným úsměvem na tváři.