Negroni, Milán a Turín v jednom

Drink Negroni

Pokud se řekne Negroni, měli byste si představit drink s hořkosladkou chutí v barvě zapadajícího slunce, koktejl typicky servírovaným během pátečního odpoledne, kdy začíná pověstné italské Aperitivo. Tento dnes velmi populární drink vznikl z koktejlu Americano, od kterého se liší pouze jednou surovinou. Je poměrně silný, ale chuť je také silně návyková. Jeho příprava je velmi jednoduchá vyžadující pouze 3 suroviny a míchací sklenici.

Budete potřebovat


#produkt#https://www.plnasklenice.cz/negroni-set-ingredienci/


Vybavení


Jak si namíchat

  1. Do míchací sklenice vložíme led do ¾.
  2. Nadávkujeme jednotlivé suroviny v poměru 1:1:1.
  3. Vložíme barmanskou lžíci a mícháme, dokud drink nemá temně zářivou oranžovou barvu.
  4. Na míchací sklenici nasadíme strainer a přecedíme do sklenky do poloviny naplněné ledem.
  5. Zdobíme plátky pomeranče nebo pomerančovou kůrou.

Tip: na Negroni vybírejte spíše lehčí typy ginů bez dodatečných botanicals, jako je například britský Plymouth.


Troška barmanského dějepisu

Negroni koktejl vznikl v Itálii z místního koktejlu Mi-To, který se podával jako oblíbený aperitivní drink na přelomu šedesátých a sedmdesátých let 19. století. „MI“ od města Milán, kde vzniklo Campari, „TO“ od města Torino, kde vzniklo Cinzano. Tyto dvě složky se doplňovaly sodou. Američane tento drink přejmenovali na Americano a tento název se používá dodnes.

Jednoho dne přišel Camillo de Negroni, známý kovboj a gambler do Caffé Casoni ve Florencii a poručil si něco tvrdšího než Americano. A tak mu barman místo sody dal dávku ginu a Negroni bylo na světě.

Dnes je Negroni velice populární pro svou jedinečnou a silnou chuť. Oblíbený je také mezi barmany, kteří si ho občas dopřejí po namáhavé směně za barem.

 

Tipy na další recepty: Cosmopolitan | Mojito | Caipirinha | Bloody Mary | Moscow Mule | Piňa Colada | Sex on the Beach

 

Vytisknout recept
Jan KoplíkBarman oblíbeného přerovského baru Irish pub, náruživý gastroturista a věčný student barové historie s ustavičným úsměvem na tváři.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení